Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Związkowcy dogadali się z dyrekcją WORD-u w Katowicach. Będą szybsze terminy egzaminów

Facebook Twitter

Zamiast kilku tygodni, kilka dni. Związki zawodowe instruktorów nauki jazdy dogadały się z dyrekcją Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Jak wiecie z Radia 90 dziś (12.04.) rano część z nich protestowała przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim.

facebook.com/WORDWKATOWICACH/

W ramach protestu blokowali „elkami” miejsca parkingowe urzędników

Przedstawicieli instruktorów zaproszono na rozmowy, które zakończyły się sukcesem. Mówi Piotr Makiola z Górnośląskiego Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia:

Piotr Makiola: Osiągnęliśmy te rzeczy, o które wnioskowaliśmy, czyli skrócenie czasu oczekiwania na egzamin. Wszystko wskazuje na to, że dyrekcja podjęła pewne systemowe rozwiązania, zwłaszcza dla kategorii zawodowych. (…) Również poszło to w dobrym kierunku, jeżeli chodzi o kategorię B oraz A. Generalnie pozytywne spotkanie z dyrekcją WORD i z przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego. (…)

Jakie konkretnie działania mają zostać podjęte przez WORD, by skrócić czas oczekiwania na egzamin na prawo jazdy?

Piotr Makiola: Przede wszystkim więcej egzaminatorów i rozwiązania techniczne, jeżeli chodzi o przeprowadzanie egzaminów. Nawet sugestia, że w razie konieczności egzaminy w weekendy. Więcej terminów, więcej pracowników, którzy wracają po covidzie. Kursanci potwierdzają, że terminy się znajdują.

W czasie dzisiejszych (12.04.) rozmów ustalono, że w ciągu najbliższego miesiąca wszystkie strony będą obserwować sytuację, czas na ewentualne wnioski i poprawki będzie po 20 maja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022