Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Zawierciu. Wygrali 3:1

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W minioną sobotę (19.02.) pokonali w walce o ligowe punkty Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1. Pierwszy set spotkania należał do gospodarzy, którzy wygrali go 25:16.

Później „obudzili się” jednak siatkarze mistrza Polski, którzy pewnie zwyciężali w kolejnych trzech partiach meczu, dwukrotnie do 18 i do 17 punktów. Z wygranej cieszył się środkowy zespołu:

Jurij Gladyr: Bardzo dobrze ten mecz odbieram, ponieważ przyjechaliśmy do trudnego przeciwnika, jakim są chłopaki z Zawiercia, to jest klasowy zespół. Przejechali się po nas w pierwszym secie, byliśmy rozkojarzeni, nie mieliśmy dość długo tak dobrego przeciwnika, dlatego polegliśmy w pierwszym secie. Później była mobilizacja i to było widać na boisku, 3:1 dla nas, bardzo się cieszymy, przywozimy cenne trzy punkty.

Z wygranej zadowolony był także przyjmujący zespołu z Jastrzębia:

Tomasz Fornal: Poza pierwszym setem, to całkiem dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Wydaje mi się, że źle w ten mecz weszliśmy, straciliśmy koncentrację, przeciwnik uciekł na kilka punktów i ciężko się ich goni u nich na hali, bo jednak ten doping kibiców słychać. Po tym pierwszym secie wiedzieliśmy, że musimy podkręcić te bateryjki u nas, to wyszło. Gramy sporo tych meczy, może monotonia nas dopadła. Cieszy, że wróciliśmy na ten nasz poziom i wygraliśmy to spotkanie, to jest najważniejsze.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany francuski przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Trevor Clevenot. W środę (23.02.) jego zespół powalczy w ćwierćfinale Pucharu Polski. Na własnym parkiecie zmierzy się z Projektem Warszawa.

MVP: Trevor Clevenot

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:16, 18:25, 18:25, 17:25)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski, Tavares, Niemiec, Zniszczoł, Orczyk, Conte, Żurek (libero) oraz Malinowski, Depowski

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero)