Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

64 mieszkania dla służby więziennej w Raciborzu. Wmurowano kamień pod budowę

Facebook Twitter

Mieszkania dla służby więziennej w Raciborzu mają powstać do 2025 roku. Łącznie, przy raciborskim Zakładzie Karnym staną cztery bloki.

mieszkania dla służby więziennej

W Raciborzu wmurowano kamień węgielny pod nowe mieszkania dla służby więziennej. Wmurowano go wczoraj (2.10). Budowa mieszkań przy Zakładzie Karnym oznaczona jest jako przedsięwzięcie nr 7 w ramach Programu modernizacji Służby Więziennej, przewidzianego na lata 2022-2025. W tym czasie w Raciborzu mają stanąć 4 bloki, czteropiętrowe, w których powstanie 64 mieszkania wykończone „pod klucz”, na osiedlu będą chodniki, parkingi, place zabaw i tereny z zielenią. Mieszkania mają między innymi zachęcić do pracy w Służbie Więziennej.

Podczas ceremonii, wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś, podkreślił unikalność tej inwestycji, wskazując, że Służba Więzienna jest obecnie jedyną formacją mundurową w Polsce, która realizuje inwestycje mieszkaniowe. Projekt ma również wymiar prorodzinny, co dodatkowo podnosi jego wartość.

Zakład Karny w Raciborzu to bardzo duża jednostka i jedyne w województwie śląskim więzienie ze specjalnym oddziałem dla niebezpiecznych osadzonych. Pracuje w nim ponad 250 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Budowa tego osiedla była bardzo potrzebna. To inwestycja także z myślą o przyszłych funkcjonariuszach tej jednostki

– przyznał Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Katowicach, pułkownik Maciej Konior.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024