Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Brud, alkohol a w tym wszystkim zaniedbane dziecko. Szokujące odkrycie policjantów

Facebook Twitter

Interwencja policji w centrum Mikołowa zakończyła się dramatycznym odkryciem. W jednym z mieszkań, w którym doszło do awantury, zastano brud, bałagan oraz przeziębione 1,5-roczne dziecko. Na dodatek, opiekunowie malca - 31-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna - byli pod wpływem alkoholu.

zaniedbane dziecko
fot. pixabay.com

Zaniedbane dziecko wymagało pomocy lekarskiej

Dyżurny z mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze w poniedziałek (06.11.) około godziny 19.00. Skierowany na miejsce patrol zastał nie tylko pijanych rodziców, ale także ich zaniedbanego synka.

W mieszkaniu panował chaos, stoły pełne były butelek i puszek po piwie

– relacjonuje asp. Ewa Sikora z mikołowskiej policji.

Ewa Sikora: Dziecko było bardzo zaniedbane, dziecko było brudne, miało nieświeżą odzież i przede wszystkim było bardzo mocno zakatarzone. Wszystko wskazywało na to, że jest mocno przeziębione, co zresztą potwierdziło załoga karetki pogotowia, która została wezwana na miejsce. U dziecka stwierdzono 38 stopni gorączki. Następnie kobieta i mężczyzna zostali przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i te wartości były spore, bo u kobiety prawie 3 promile w organizmie, u mężczyzny prawie 2 promile. Z uwagi na zachowanie tej pary na to, że byli dosyć mocno agresywni i pobudzeni zostali umieszczeni w izbie wytrzeźwień. Natomiast dziecko decyzją Sądu Rejonowego w Mikołowie, bo oczywiście te konsultacje tutaj się odbywały, sąd został powiadomiony o całej sytuacji, dziecko zostało umieszczone w rodzinie zastępczej.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024