Drugi mecz i drugie zwycięstwo w play-offach. JKH GKS znów lepszy od Podhala

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie pokonali wczoraj (25.02.) na Jastorze Podhale Nowy Targ 3:2 i prowadzą w walce półfinał mistrzostwo Polski już 2:0. Tym razem wygrana nie przyszła im łatwo.

Spotkanie było wyrównane, jastrzębianie na początku meczu przegrywali ale w tej samej tercji wyrównał Radosław Sawicki, w drugiej części gola dającego prowadzenie JKH GKS-owi strzelił Kamil Górny. W trzeciej szaleńcze ataki gości zakończyły się w 55 minucie meczu zdobyciem przez nich wyrównujące gola, jednak na dwie minuty przed końcem meczu wynik ustalił Roman Rac.

W niedzielę (28.02.) i w poniedziałek (1.03.) podopieczni Roberta Kalabera zagrają na wyjeździe. Jeżeli wygrają dwa razy, zakończą rywalizację o strefę medalową. Jeżeli im się to nie uda, w czwartek (4.03.)  obie ekipy ponownie spotkają się na Jastorze.

JKH GKS Jastrzębie – Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

0:1 Gajor (Vachovec, Svec) 02:46 5/4
1:1 Sawicki (Wróbel) 04:58
2:1 Górny (Rac, Kasperlik) 26:39
2:2 Gajor (Petterson, Mrugała) 54:49
3:2 Rac (Kasperlik) 57:28

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki – Klimiczek, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips – Sevcenko, Horzelski, Wałęga, Sołtys, Paś – Michałowski, Matusik, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.