Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Działka ogrodzona płotem z niebezpiecznych odpadów. Co robi miasto w tej sprawie?

Facebook Twitter

Co Urząd Miasta w Wodzisławiu robi w sprawie usunięcia ogrodzenia z niebezpiecznych odpadów, jakie w pandemii stanęło na ulicy Rogowskiej? Jak informowaliśmy w Radiu 90: działka naszego słuchacza została bez jego wiedzy i zgody ogrodzona płotem z podkładów kolejowych.

W sprawie ogrodzenia jest prawomocne postanowienie prokuratora, w którym odpady uznano za niebezpieczne, wskazano też osobę odpowiedzialną za ich usunięcie. Ogrodzenie jednak wciąż stoi, dlatego Piotr Hajzig zwrócił się do Radia 90 o pomoc, bo wciąż nie ma dostępu do swoich terenów.

Czy wodzisławski magistrat pomoże? Mówi Anna Szweda-Piguła, rzeczniczka wodzisławskiego magistratu.

Anna Szweda-Piguła: W lipcu bieżącego roku Urząd Miasta wystąpił do sądu, by otrzymać odpowiednie dokumenty wskazujące, że właścicielem odpadów nie jest pan Piotr, na którego działce odpady się znajdują. Takich dokumentów jeszcze nie otrzymaliśmy, więc ponawiamy teraz naszą prośbę do sądu, chcemy mieć czarno na białym kto jest właścicielem odpadów. I to jest bardzo istotne (…).

Dodajmy, że właściciel działki ma w ręku prawomocne postanowienie Prokuratury Rejonowej, w którym właściciel podkładów kolejowych jest wskazany. Okazuje się, że dla urzędników to za mało.

Anna Szweda-Piguła: Dlatego do sądu skierowaliśmy prośbę o dokumenty, do sądu też skierowała nas prokuratura, bo rzeczywiście postępowanie było prowadzone. Mamy taką informację, natomiast prokurator przekazał nam również, że wszystko teraz znajdziemy w sądzie (…).

Urząd Miasta w Wodzisławiu planuje raz jeszcze powołać biegłego.

Anna Szweda-Piguła: Na ten moment nie mamy odpowiednich dokumentów, z których wiedzielibyśmy, że właścicielem odpadów nie jest pan Piotr, a inny sprawca. By jak najszybciej otrzymać takie dokumenty, powołamy biegłego, który określi, że to są podkłady kolejowe i nie mogą być składowane w tym miejscu. To przyspieszy sprawę (…).

Policzono, że nielegalne ogrodzenie z podkładów kolejowych na ulicy Rogowskiej wykonano z blisko 400 sztuk podkładów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj