JKH GKS Jastrzębie nie obroni Pucharu Polski. Przegrali z Cracovią

Trzy sezony z rzędu zdobywali Puchar Polski, w tym, nie będzie im dane powalczyć o to trofeum. Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie przegrali wczoraj (2.11.) wyjazdowy mecz z Comarch Cracovią 3:5. Tym samym nie znaleźli się w pierwszej czwórce drużyn po dwóch rundach tego sezonu Polskiej Hokej Ligi i nie awansowali do turnieju finałowego.

Wczorajszy (2.11.) mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy już na początku drugiej tercji prowadzili 2:0. Wtedy JKH GKS wziął się za odrabianie straty. Jeszcze w tej samej części gry do bramki przeciwnika trafili Roman Rac, Maciej Urbanowicz i Siarhej Bahalejsza. W trzeciej tercji dominowali jednak gospodarze, którzy strzelili trzy gole i to oni powalczą w tym sezonie o Puchar Polski.

Jastrzębianie mogą skupić się teraz na walce o ligowe punkty. Co ciekawe w najbliższą niedzielę (7.11.) zagrają u siebie z… Comarch Cracovią.

2 listopada 2021, Kraków, 18:30

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)
5:3 Nemec (Miszczenko) 57:49

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Kostek, Bahaleisha, Bashirov, Rac, Kalns – Górny, E. Sevcenko, Urbanowicz, Pavlovs, A. Sevcenko – Horzelski, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka – Matusik, Gimiński, Pelaczyk, Mlynarović, Razgals.

Strzały: 42 – 38 / Kary: 6 min – 12 min / Widzów: 350
Sędziowali: Patryk Pyrskała, Michał Baca (główni) oraz Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi).