JKH przegrywa w walce o Mistrzostwo Polski. Dziś kolejny mecz!

Kolejna finałowa wygrana hokeistów Cracovii. W środę (20.03.) w Krakowie rozegrano drugi mecz pomiędzy JKH GKS-em Jastrzębie, a drużyną "Pasów". Ponownie lepszy okazał się zespół Cracovii, który tym razem wygrał po rzutach karnych.

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. W pierwszej tercji prowadzenie dla gospodarzy zdobył francuz, Nicholas Besch. Jastrzębianie wyrównali w drugiej odsłonie spotkania, po golu Miroslva Zatko. Trzecia tercja i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. Rzuty karne wygrali gospodarze – decydującą bramę zdobył Josef Fojtik. Cracovia prowadzi w finałowej rywalizacji 2:0. Dziś (21.03.) kolejny mecz obu drużyn na lodowisku w Krakowie.

CRACOVIA – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 2:1):

• 1:0 – (11:00) Besch – Dudasz
  • 1:1 – (27:11) Zatko – Kral – Lipina (5/4)
  • 2:1 – (65:00) Fojtik (decydujący karny)

CRACOVIA: Radziszewski; Dudasz (2), Besch, L. Laszkiewicz, S. Kowalówka, D. Laszkiewicz (2) – A. Kowalówka, Noworyta, Dvorzak (2), Valczak, Fojtik – Zieliński, Kłys, Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski – Myjak, Kostecki, Cieślicki, Słaboń, Kmiecik (2) – Myjak, Kostecki, Cieślicki, Słaboń, Kmiecik.

JKH GKS: Kosowski; Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk – Mateusz Rompkowski (4), Karliczek, Urbanowicz, Prochazka, Kapica – Sulka, Labryga, Bordowski, Słodczyk (2), Zdenek – Dąbkowski, Pastryk, Kogut, Rompkowski, Marzec.

Kary: 10:8 (w tym po 2 min. tech)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Cracovii.