Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy: składowisko odpadów w Raciborzu to tykająca bomba!

Facebook Twitter

Składowisko odpadów w Raciborzu to miejsce, gdzie zwożone są śmieci z całej Polski - twierdzą mieszkańcy Brzezia, raciborskiej dzielnicy zbierają podpisy pod oficjalnym protestem.

Składowisko odpadów w Raciborzu to tykająca bomba

Składowisko odpadów w Raciborzu jest od wielu lat, ale jeszcze nigdy z takim sąsiedztwem nie żyło nam się tam trudno

Składowisko odpadów w Raciborzu jeszcze nigdy nie oznaczało takiej uciążliwości dla mieszkańców! Śmierdzi od wielu lat, ale od kilku miesięcy odór ze składowiska odpadów jest nie do wytrzymania – mówią nam mieszkańcy Brzezia – dzielnicy Raciborza, gdzie zlokalizowane jest składowisko. Smród, jak podejrzewają, jest efektem wzrostu ilości odpadów jakie w ostatnim czasie trafiają na składowisko. Tu nie można normalnie żyć:

Mieszkańcy: W kwietniu zaczął się potworny smród. I te trzy miesiące i nadzwyczajna zbieżność z przyjeżdżającymi samochodami z całej Polski – to było kilkanaście co najmniej samochodów, czyli po 300 ton dziennie spowodowało to, że zaczęło śmierdzieć inaczej, zaczęło śmierdzieć permanentnie.

Nie wiemy, czy nie żyjemy na ekologicznej bombie – mówią zbulwersowani raciborzanie.

Składowisko odpadów w Raciborzu – czy trafiają tu odpady z całej Polski?

Zdaniem mieszkańców większość odpadów przywożonych na składowisko pochodzi spoza Raciborza. – Z naszych informacji wynika, że na raciborskie wysypisko trafiło 20 tysięcy ton śmieci z zewnątrz – mówią mieszkańcy:

Do tej pory 200 mieszkańców Raciborza Brzezia podpisało się pod protestem w tej sprawie. Jak mówią czują się bezradni. Informowali o sprawie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i miejskich urzędników. Składowiskiem w Raciborzu zarządza miejska spółka Raciborskie Centrum Recyklingu R3. Działa też tam firma Empol, która prowadzi regionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych.

Czytaj także: 

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023