Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napad w Knurowie! Groził nożem kierowcy, ukradł mu auto

Facebook Twitter

Napad w Knurowie: 23-latek na autostradowym MOP-ie zaatakował z nożem w ręku innego kierowcę. Potem uciekał skradzionym autem przed policją.

Napad w Knurowie

Policjanci zatrzymali 23-latka, który napadł w Knurowie przy autostradzie A1 na innego kierowcę i ukradł mu samochód. Skradzionym autem uciekał potem śląskimi drogami przed policją. Policyjny pościg zakończył dopiero w Gostyni, gdzie wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie domu. Okazało się, że uciekinier to poszukiwany przestępca.

Napad w Knurowie miał miejsce po godzinie 14

Wszystko działo się na tzw. MOP-ie, czyli na terenie autostradowego  Miejsca Obsługi Podróżnych. To właśnie tam do odpoczywającego kierującego, który wyszedł z samochodu wyrzucić śmieci, podszedł nieznany mu młody mężczyzna. Najpierw poprosił o skontaktowanie się z jego rodziną, która rzekomo miała go zostawić. Gdy pomocny kierujący poinformował go, że numer, który mu podał, jest niedostępny, ten wyciągnął z kieszeni nóż motylkowy i skierował go w stronę 35-latka.

Następnie napastnik ukradł osobową kię mężczyzny i odjechał nią w kierunku Częstochowy. Pozostawiony na MOP-ie mężczyzna o zdarzeniu powiadomił telefonicznie policję. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane patrole policji z pobliskich komisariatów oraz gliwickiej komendy. Do działań dołączyli dyżurni policji z komendy wojewódzkiej w Katowicach oraz pobliskich jednostek. Szybko ustalono, że uciekający kią sprawca przemieszcza się przez teren powiatu mikołowskiego. Policjanci wytropili uciekiniera

-słyszymy od gliwickich mundurowych.

gliwice.policja.gov.pl

Sprawca napadu był poszukiwany

Złodziej, mimo dawanych mu sygnałów do zatrzymania się, kontynuował ucieczkę. Pościg prowadzony ulicami Gostyni oraz działania blokadowe uniemożliwiły kierującemu dalszą ucieczkę. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wjechał w ogrodzenie domu. Uciekinier usiłował jeszcze zbiec pieszo, ale po kilkunastu metrach został dogoniony i zatrzymany przez policjantów.

Okazał się nim poszukiwany przez organy ścigania 23-letni mieszkaniec Żywca. Mężczyzna jest znany organom ścigania i ma bogatą przeszłość. Odpowiadał już między innymi za kradzież z włamaniem, kradzież, przywłaszczenie, rozbój i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Tym razem 23-latek kierował pojazdem pomimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z uwagi na podejrzenie kierowania po użyciu środków odurzających została mu pobrana krew do dalszych badań. Najbliższe 13 miesięcy mężczyzna spędzi za kratkami, gdzie odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności.

Dodatkowo odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i ucieczkę przed Policją. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj