Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalni taksówkarze w Rybniku? Prezydent zapowiada „zwrócenie uwagi”

Facebook Twitter

W Rybniku jeździ co najmniej 200 taksówek, a tylko 150 ma aktualną licencję wydaną przez Wydział Komunikacji Urzędu Miasta. Jak wynika z obliczeń, 25% to nielegalni taksówkarze. "Zwrócę uwagę na problemy taksówkarzy" - zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

taksówkarze
fot. pixabay.com

Nie wszyscy taksówkarze w Rybniku mają zezwolenia.

Ale to nie jedyne problemy o jakich informują nas uczciwie pracujący taksówkarze. Jak mówią wielu to taksówkarzy to emeryci, nie mają w taksówkach obowiązkowych cenników i nie wydają klientom paragonów.

taksówkarze

25% taksówkarzy w Rybniku jeździ nielegalnie. Kuczera: „Z punktu widzenia władztwa Urzędu Miasta, mamy tu zakres dość ograniczony”.

Kto i dlaczego tego nie kontroluje? O to Arkadiusz Żabka pytał porannego gościa Radia 90 prezydenta Rybnika.

Piotr Kuczera: Wydział Komunikacji też mi to sygnalizuje, ale tak naprawdę kontrola jest po stronie policji i Inspekcji Transportu Drogowego.

Radio 90: A dlaczego policja i ITD nie kontroluje? Dlaczego miasto nie naciska, żeby te kontrole były przeprowadzane? Mówią o tym taksówkarze uczciwie zarabiający na chleb.

Piotr Kuczera: Na pewno policja i Inspekcja Transportu Drogowego ma świadomość tego zjawiska, bo to jest dość powszechne. Im większe miasto, tym jest więcej tego typu usług. Zwrócę na to uwagę na naszych spotkaniach z policją. Myślę, że ta świadomość gdzieś tam jest, no ale też jest niestety, czy stety konkurencja. Z punktu widzenia władztwa Urzędu Miasta, mamy tu zakres dość ograniczony.

Rozmowę z porannym gościem Radia 90 możecie odsłuchać tutaj. 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024