Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe radiowozy w Wodzisławiu. Powiat dorzuci się do zakupu

Facebook Twitter

Będą nowe radiowozy w Wodzisławiu, dla drogówki oraz wydziału kryminalnego. Do zakupu dorzuci się także Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu.

Nowe radiowozy w Wodzisławiu
Nowe pojazdy dostali niedawno policjanci z Cieszyna fot. cieszyn.policja.gov.pl

Mają być trzy – jeden nieoznakowany, dwa oznakowane. Nowe radiowozy w Wodzisławiu wkrótce mają zostać zakupione na potrzeby miejscowej komendy. Do zakupu dorzuci się Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu. Komendant Policji zwrócił się już do Zarządu Powiatu z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego na ten cel.

Policja planuje zakup trzech pojazdów służbowych, z których jeden byłby nieoznakowany dla Wydziału Kryminalnego, a dwa pojazdy oznakowane dla Wydziału Ruchu Drogowego, który obsługuje cały teren powiatu wodzisławskiego. Połowę potrzebnej kwoty na ten cel przeznacza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, natomiast pozostałą kwotę Komendant stara się pozyskać z samorządów lokalnych.

Mimo tego, że ten rok jest bardzo trudny dla samorządów, żeby zapewnić finansowanie dla wszystkich zadań własnych, to jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu

– mówi starosta Leszek Bizoń.

Wraz z Zarządem Powiatu zdecydował jednogłośnie przekazać policji dofinansowanie w kwocie 80 000 zł na zakup samochodów. To zresztą nie będzie pierwsze, finansowe wsparcie dla policji ze strony Powiat Wodzisławski. Dzięki temu w ubiegłym roku na jej wyposażenie trafiły dwa pojazdy dla Wydziału Kryminalnego, przy udziale finansowym powiatu w wysokości 30 tys. zł. Z kolei w roku 2019 i 2018 na zakup pojazdów z naszego budżetu przeznaczono kwotę 50 tyś. zł.

Czytaj także: 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024