Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezes ZNP: ,,Czekamy, aż prezydent powie nam to prosto w oczy”

Facebook Twitter

,,Czekamy aż prezydent Rybnika powie nam prosto w oczy, że chce zlikwidować stanowiska pomocy dla nauczyciela w przedszkolach i obniżyć dodatek motywacyjny dla nauczycieli do 1 zł'' - przyznaje w rozmowie z Radiem 90 Izabela Faksa-Lerch, prezes rybnickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jak już informowaliśmy, władze miasta chcą w poszukiwaniu oszczędności podjąć takie kroki od 1 stycznia przyszłego roku:

Jest to dla mnie niezrozumiałe. Jak rodzice mają puścić takie dziecko do przedszkola, ten nauczyciel nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa takiemu dziecku. Jedno dziecko chce do ubikacji, drugie chce się przytulić, trzecie płacze – ja sobie tego nie wyobrażam. Czekam na spotkanie pana prezydenta ze związkowcami, czyli ze mną i Solidarnością, bo takie mamy w Rybniku, żeby pan prezydent nam to powiedział prosto w oczy jako nauczyciel nauczycielowi, że podjął takie decyzje jeżeli chodzi o 1 zł dodatku motywacyjnego.

W połowie października ma dojść do spotkania prezydenta Piotra Kuczery z nauczycielskimi związkami zawodowymi. Rybnicki oddział ZNP ponadto, w tej sprawie ma rozmawiać jeszcze w tym miesiącu z prezesem ZNP Sławomirem Broniarzem.

Dodajmy, że likwidacja stanowisk pomocy nauczyciela dla najmłodszych, ma przynieść w Rybniku 1 mln 100 tysięcy złotych oszczędności. Więcej na ten temat w piątek (09.10.), gościem porannej rozmowy w Radiu 90 będzie prezes rybnickiego oddziału ZNP, Izabela Faksa-Lerch.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021