Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Polowy: „Będę dystrybuował węgiel w Raciborzu, nawet gdybym miał pomóc jednemu mieszkańcowi”

Facebook Twitter

Będę dystrybuował węgiel w Raciborzu, nawet gdybym miał pomóc jednemu mieszkańcowi- przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Sprawa jak na razie dzieli samorządowców. Nie chcą tego robić Rybnik czy Rydułtowy, wiemy że zaangażuje się w sprzedaż Kuźnia Raciborska i Racibórz.

Black Weeks w PGG

Rozmawialiśmy z prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym:

Radio 90: Nie miał Pan wątpliwości?

Dariusz Polowy: Oczywiście, że nie. Wprawdzie Racibórz ma ten komfort, że w 95-98% mamy zgazyfikowany nasz teren, ale nawet świadomość tego, że na terenie miasta są osoby, które nie zawsze są w stanie sobie poradzić z tym wyzwaniem i tu samorząd jest od tego, żeby takie problemy rozwiązywać, a to jest pomoc na pewno tym, którzy takiej pomocy potrzebują. Nawet jeżeli jest to jedna osoba – patrząc tak trochę biblijnie – też nad nią trzeba się pochylić.

W praktyce sprzedażą węgla w Raciborzu ma się zająć miejska spółka:

Dariusz Polowy: Do tego przeznaczamy naszą spółkę komunalną- przedsiębiorstwo robót drogowych. Oni dysponują wagą, transportem, miejscem i od przyszłego tygodnia węgiel będzie do odebrania albo własnym transportem, albo będziemy organizowali przewóz do konkretnych osób.

Dziś (14.10.) rząd ma przyjąć projekt ustawy o dystrybucji węgla przez samorządy. Ma być on sprzedawany maksymalnie do 2 tysięcy złotych za tonę.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024