Przerwana seria zwycięstw. GKS Jastrzębie – Lech II Poznań 0:1

Przerwana seria 6 spotkań bez porażki piłkarzy GKS-u Jastrzębie. W minioną sobotę (22.10.) jastrzębianie zmierzyli się na własnym stadionie z rezerwami Lecha Poznań. Mecz przegrali 0:1.

Goście zdobyli – jak się później okazało – zwycięską bramkę już w 8 minucie spotkania. Od tego moment GKS dążył do wyrównania, ale tym razem jastrzębianie byli nieskuteczni i musieli przełknąć gorycz drugiej w tym sezonie porażki przy Harcerskiej. Na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Grzegorz Kurdziel stwierdził:

Grzegorz Kurdziel: Na każdą serię się ciężko pracuje. Dzisiaj przerwaliśmy dwie serie. Pierwsza seria to przez 7 meczów nie zanotowaliśmy porażki przy Harcerskiej i przez 6 ostatnich meczów nie odnieśliśmy żadnej porażki. Przer3waliśmy dwie serie po nienajlepszej drugiej połowie. Uważam, że pierwsza połowa w naszym wykonaniu była od 15 minuty w porządku. Mamy szansę rewanżu w środę i będziemy robili wszystko, żeby rozpocząć kolejną serię.

Po sobotniej przegranej GKS spadł na 8. miejsce w tabeli II ligi. W środę (26.10.) jastrzębianie znów zagrają u siebie a ich przeciwnikiem będzie Olimpia Elbląg.

GKS Jastrzębie – Lech II Poznań 0:1 (0:1)
0:1 – Krystian Palacz 8’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Bartosz Boruń, Yevgeniy Zakharchenko, Mateusz Słodowy, Dominik Klimkiewicz (46. Dominik Kulawiak), Nataniel Wybraniec, Kamil Jadach (46. Daniel Szymczak), Farid Ali (65. Krystian Mucha), Dariusz Kamiński, Szymon Gołuch (83. Salvador Pryka), Daniel Stanclik.

Lech II Poznań: Krzysztof Bąkowski – Bartosz Tomaszewski, Patryk Waliś, Tomasz Cywka, Krystian Sanocki (61. Patryk Gogół), Bruno Żołądź, Łukasz Spławski (83. Kacper Sommerfeld), Eryk Kryg, Krystian Palacz, Norbert Pacławski (75. Maksymilian Dziuba), Jakub Zagórski.

Żółte kartki: Kamiński (GKS) oraz Palacz, Tomaszewski, Gogół (Lech)