Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przetargi na remonty dróg lokalnych w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Za ponad 8 milionów złotych w tym i w przyszłym roku zostaną wyremontowane drogi w Wodzisławiu. Połowa środków na ten cel pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Przetargi albo już zostały rozstrzygnięte albo są w trakcie i niebawem wyłonieni zostaną wykonawcy. Już zakończyły się prace na ulicy Wańkowicza.

www.wodzislaw-slaski.pl

A co przed drogowcami?

W ramach przebudowy mamy ulice: Leszka, Mieszka oraz ulicę Uśmiechu. Remonty ulic, które planujemy to Sasankowa, Daszyńskiego, Rolnicza, Krupińskiego, Asnyka, Orzeszkowej, Bolesława Prusa i placu Zwycięstwa, więc bardzo duży zakres. I modernizacja ulicy Osadniczej.

– wymienia prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca.

17 października wyłonieni zostaną wykonawcy remontów ulic Osadniczej i Daszyńskiego:

Z tego co pokazały wcześniejsze przetargi, sądzę, ze będzie kilku czy nawet kilkunastu  wykonawców, ponieważ na poprzednie przetargi: na jednym było 7 wykonawców, a na drugi zgłosiło się 10. Jest spora liczba firm chcących uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Ulica Rolnicza została już  ogłoszona i został wyłoniony wykonawca, termin podpisania umowy myślę, że w tym miesiącu podpiszemy. Podobnie jest z ulica Krupińskiego, ulica Adama Asnyka- też mamy wykonawcę wyłonionego, czekamy na podpisanie umowy. Podobnie jak kolejne ulice, które też będą remontowane: Orzeszkowej i Prusa.

– mówi Janusz Lipiński, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu. Do końca października ogłoszone zostaną przetargi na remont ulic: Sasankowej, Mieszka i Leszka. Z kolei na 21 października przesunięto termin rozstrzygnięcia przetargu na ulicę Uśmiechu i Plac Zwycięstwa ze względu na bardzo duże zainteresowanie potencjalnych wykonawców.

– dodają Janusz Lipiński i Mieczysław Kieca. O dofinansowanie na remont tych dróg Wodzisław będzie ubiegał się ponownie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na kolejną edycję.

O pieniądzach z Funduszu Dróg Samorządowych dla regionu więcej TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj