Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborski powiat składa wniosek o blisko 100 mln złotych w ramach Polskiego Ładu

Facebook Twitter

Co ma przynieść "Polski Ład" na raciborszczyźnie? Dwie nowe drogi w każdej gminie powiatu raciborskiego, rozbudowa Zamku Piastowskiego i pięć obiektów do kompleksowej termomodernizacji.

Tak wygląda wniosek starostwa powiatowego w Raciborzu, jaki w piątek (30.07.) został złożony w ramach dofinansowania projektów inwestycyjnych Polskiego Ładu:

Grzegorz Swoboda: 3 potężne filary. Pierwszy to drogowy, inwestycja na ponad 71 milionów. Patrzymy na zrównoważony rozwój naszego powiatu. W każdej gminie po dwie drogi. Drugi to oczywiście rozbudowa już prężnie działającego zamku. Tutaj stawiamy na rozwój, na słodownię, na modernizację domu książęcego. Wniosek na ponad 19,6 miliona zł. Trzeci oczywiście, mamy wiele do zrobienia z zakresu tych proekologicznych. 5 naszych obiektów powiatowych do kompleksowej termomodernizacji. Zespół Szkół Specjalnych, Powiatowy Zarząd Dróg, Centrum Kształcenia Zawodowego, Młodzieżowy Dom Kultury – te obiekty wymagają odświeżenia. Jako powiat widzimy tę potrzebę i dlatego w tym kierunku idziemy.

W sumie raciborski powiat w ramach rządowego programu wniosek o blisko 100 mln złotych:

Grzegorz Swoboda: Całość przekracza ponad 97 milionów, plus wkład własny powiatu, który jest przewidziany. Więc spore środki. Zależy nam na rozwoju powiatu, więc myślę, że ten kierunek, który przyjęliśmy jako zarząd jest słuszny i mam nadzieję, że uda się również i w tym programie dla Polski, Polski Ład zdobyć te środki dla powiatu raciborskiego.

Pierwszy nabór wniosków trał do końca lipca. Do podziału dla samorządów jest 20 mld złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj