Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawa Dezyderiusza Szwagrzaka umorzona przez Prokuraturę Rejonową w Żorach

Facebook Twitter

Postępowanie zostało umorzone. W Prokuraturze Rejonowej w Żorach zapadła decyzja w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Dezyderiusza Szwagrzaka, dyrektora Zakładu Aktywności Zawodowej, a jednocześnie pełniącego funkcję Przewodniczącego Rady Miasta w Wodzisławiu.

Śledczy z Żor przejęli tę sprawę w październiku, wnioskowała o to wodzisławska prokuratura:

Arkadiusz Honysz: Decyzja została podjęta na tej podstawie, że przeprowadzona analiza materiału dowodowego, nie dała podstaw do stwierdzenia iż zachowania pana Dezyderiusza Sz., mimo iż mogą być oceniane jako naganne, nie wykazywało znamion przestępstwa. Były naganne zachowania ale przez pryzmat prawa karnego nie stanowiły one podstaw do tego żeby przedstawiać zarzuty. Zarzuty dotyczyły tzw. stalkingu, naruszania praw pracowniczych

-mówi zastępca prokuratora rejonowego w Żorach. Przypomnijmy: w lutym zawiadomienie do prokuratury złożył prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca. Badany był okres od początku 2014 do końca stycznia 2021 roku.

Arkadiusz Honysz: Dostaliśmy materiał który był na tyle obszerny, że nie musieliśmy go uzupełniać o przesłuchania świadków, poznaliśmy stawisko drugiej strony na podstawie tego iż przeprowadziliśmy analizy. W aktach znajdowały się protokoły z kontroli przeprowadzonej przez PIP i tutaj nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby skutkować stawianiem zarzutów.

Decyzja Prokuratury Rejonowej w Żorach jest nieprawomocna. W ciągu najbliższych kilku dni zostanie ona doręczona stronom postępowania. Ci będą mieli 7 dni na złożenie ewentualnego odwołania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj