Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uczeń z Rybnika-Kamienia z koronawirusem. Klasa na kwarantannie

Facebook Twitter

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 28 z Rybnika-Kamienia z koronawirusem. Klasa trafiła na kwarantannę. Zdalna nauka także przez najbliższe 10 dni czeka grupę chłopców z innej klasy, z którymi uczeń był na zajęciach wychowania fizycznego.

Fot. coyot / pixabay.com

Informację o pierwszym przypadku koronawirusa w rybnickich szkołach potwierdziła w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku:

Jeden z uczniów na zajęciach WF-u w szkole podstawowej w Rybniku-Kamieniu zasłabł, zostało wezwane pogotowie. Przy przyjęciu do szpitala zostało zrobione badanie na obecność wirusa. Test pokazał wynik pozytywny, w związku z tym dyrekcja placówki skontaktowała się z sanepidem. Sanepid podjął decyzję o kwarantannie dla całej klasy, do której chodził chłopiec. Również dla połowy klasy równoległej, z którą chłopiec miał WF. Wszystkie te dzieci mają kwarantannę 10-dniową, zajęcia będą prowadzone zdalnie.

Agnieszka Skupień, Urząd Miasta w Rybniku.

Nauczyciele, którzy uczą w szkole, w której potwierdzono obecność koronawirusa wśród jednego z uczniów, decyzją rybnickiego Sanepidu nie trafią na kwarantannę:

Nauczyciele – zdecydował sanepid – wracają normalnie do pracy. Mają, stosują środki zabezpieczające w postaci przyłbic, maseczek, zależy, kto bardziej preferuje. Część z nich podobno nosi też rękawiczki, są stosowane środki dezynfekujące, stąd nauczyciele wrócili do szkoły.

Przypomnijmy, to pierwszy przypadek w regionie, gdzie wśród uczniów wykryto zakażenie koronawirusem. Dokładnie tydzień temu rozpoczęły się lekcje w nowym roku szkolnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj