Ważne zwycięstwo jastrzębskich hokeistów

W miniony piątek (26.10.) jastrzębianie pokonali na własnym lodzie wicemistrza Polski, Comarch Cracovię, 5:2. Już w pierwszej tercji padło aż 5 goli, trzy bramki dla zespołu z Jastrzębia zdobyli: Petr Lipina, Maciej Urbanowicz i Miroslav Zatko. Pod koniec drugiej odsłony meczu wynik podwyższyli Richard Kral i Richard Bordowski, w trzeciej tercji kibice już nie oglądali goli.

„To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo” – stwierdził po meczu szkoleniowiec JKH GKS-u, Jirzi Reznar:

Czy po tym spotkaniu zacznie się dobra passa jastrzębian?

Dodajmy, że z powodu występów reprezentacji teraz hokeistów czeka trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach. Jastrzębianie wrócą na lód dopiero w meczach Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec (16.11. i 18.11.). W Jastrzębiu był Robert Krzyżaniak.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 5:2 (3:2, 2:0, 0:0)

Składy:

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski – Górny (2), Zatko, Kapica, Kral, Danieluk – Pastryk, Dąbkowski, Bordowski (2), Prochazka, Lipina – Mateusz Rompkowski, Bryk, Kulas, Kąkol, Urbanowicz (2) oraz Sulka.

Comarch Cracovia: Radziszewski – Besch, Sznotala, D. Laszkiewicz, Słaboń, L. Laszkiewicz – Dudasz (2), Kłys (2), Chmielewski, Dvorzak, Valczak (12) – Noworyta, A. Kowalówka, Kostecki, S. Kowalówka (2), Piotrowski – Zieliński, Witowski, Ziętara, Rutkowski, Kmiecik.

Kary: 6 min. – 18 min. (w tym 10 minut dla Patrika Valczaka za niesportowe zachowanie).