Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Łapią kierowców na Matuszczyka. Czy to bezpieczne? Pyta słuchaczka

Facebook Twitter

Czy kontrolowanie prędkości na ulicy Matuszczyka jest bezpieczne? Pyta nasza słuchaczka, Helena, opisując częste kontrole prowadzone przez drogówkę właśnie na tej ruchliwej dwupasmówce w Wodzisławiu.

Kiedy już mundurowi namierzą kierowcę jadącego za szybko, całą procedurę przeprowadzają w zatoce autobusowej.

Przed chwil widziałam jak stoi na przystanku radiowóz i zatrzymane do kontroli auto i w tym momencie podjeżdża autobus. Wciska się przed ten samochód, a tył autobusu częściowo wciąż jest na prawym pasie drogi

Ulica Matuszczyka w Wodzisławiu

– pisze Helena.

Patryk Błasik: Zacznijmy od tego, że taka forma podjęcia kontroli jest zgodna z przepisami. Policjanci włączają sygnały świetlne żeby byli dobrze widoczni na drodze. Oczywiście na tej drodze jest to jedyne miejsce gdzie akurat da się w tej chwili zatrzymać kierującego, wszystko oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa. Nie byłoby tych przypadków gdyby nie dochodziło tam do regularnego przekraczania prędkości, o czym informują nas sami mieszkańcy. Zarówno z osiedli z których wyjeżdżają i włączają się do ruchu czy też pobliskiego supermarketu, gdzie regularnie zgłaszają, że kierujący przekraczają prędkość i nie można się włączyć do ruchu. Takie sygnały mamy również od pieszych, często muszą się zatrzymywać, bo ktoś jedzie za szybko, dlatego te kontrole są tam wzmożone

-wyjaśnia Patryk Błasik z wodzisławskiej komendy policji i równocześnie apeluje do innych kierowców o ostrożność w tym miejscu:

Patryk Błasik: Te kontrole będą miału miejsce do póki nie poprawi się sytuacja na ulicy Matuszczyka. Apelujemy też do kierowców, by zbliżając się do przystanków zachowali szczególną ostrożność z uwagi na to, że może dojść do sytuacji w której autobus nie będzie w stanie zmieścić się na całej zatoczce, w związku z tym powinni szczególną ostrożność zachować, a jednocześnie powinni zwrócić uwagę na to, że jest tam przejście dla pieszych, w związku z tym też trzeba rozglądać się czy pieszy nie wchodzi akurat na przejście.

Patryk Błasik z wodzisławskiej komendy policji

W każdej sytuacji pamiętajcie: noga z gazu!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj