Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Nie brakuje środków na realizację pożyczek dla firm

Facebook Twitter

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. wypłacił przedsiębiorcom już ponad 22 mln zł. Chodzi o firmy, które poniosły straty w związku z pandemią koronawirusa.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Na realizację wypłat urząd z Ministerstwa Pracy otrzymał decyzje na kwotę 48 mln zł. Wartość wszystkich złożonych do tej pory wniosków wynosi ok. 38,8 mln zł, więc obecnie rządowe środki w pełni zabezpieczają zapotrzebowanie przedsiębiorców. Do tej pory w ramach tarczy antykryzysowej PUP na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców rozpatrzył pozytywnie 3894 wnioski i wypłacił 19,5 mln zł, co stanowi 78% wszystkich złożonych.

Jednocześnie realizuje wnioski na pozostałe działania z pakietu antykryzysowego: dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorców samozatrudnionych (rozpatrzono pozytywnie 234 wnioski na kwotę 465,1 tys. zł) oraz dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (zrealizowano 257 wniosków i wypłacono kwotę 2,4 mln zł).

Kolejny nabór wniosków na dofinansowanie kosztów wynagrodzeń pracowników oraz kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez samozatrudnionych planowany jest na drugą połowę czerwca (od 15 do 28 czerwca). Nabór wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw prowadzony jest natomiast na bieżąco.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024