Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na weekend. Sprawdź, jakie tytuły poleca biblioteka w Żorach

Facebook Twitter

Czy znajdziecie trochę czasu na chwilę z książką?  Biblioteka w Żorach im. Ottona Sterna proponuje kilka tytułów z dreszczykiem emocji z działu literatury pięknej.

Wciągnij się w trzymające w napięciu thrillery psychologiczne „Trylogii oporu” tom 1 „Krwawy kwiat” i tom 2 „Bezwład” autorstwa Louise Boije af Gennäs.

– czytamy w propozycjach biblioteki w Żorach. Jeśli wolisz czytać coś lżejszego biblioteka w Żorach poleca, wciągający od pierwszej strony, „Zimowy ogród” Kristin Hannah, powieść podnoszącą na duchu z niezwykłą z historią miłosną i jednocześnie kameralnym portretem kobiet na życiowych rozdrożach. Wątek miłosny pojawia się również w opowieści detektywistycznej autorstwa polskiej pisarki Malwiny Ferenz pt. „Na miłość boską!”.

„Halny” Igora Jarka – tę książkę trzeba przeczytać! Walczy ona o tytuł najlepszej książki roku – została nominowana do tegorocznej edycji Nike, jednej z najważniejszych krajowych nagród. Kto jeszcze nie czuje się wystarczająco zachęcony, może się dowiedzieć, dlaczego trzeba ją przeczytać słuchając audycji Marcina Gawła i Artura Madalińskiego z cyklu „Biblioteka Babel. Książki warte zachodu” w działającym w żorskiej bibliotece Radio Żory.

Weekend to świetny moment na optymistyczne lektury i tutaj doskonale sprawdzi się seria „Wiedźmy” Małgorzaty J. Kursa. To bodziec dla czytelnika, by przyjrzeć się prawdziwym charakterom pisarzy, zderzyć się z ich wadami i zaletami i popatrzeć szerzej decydując, po którą książkę sięgnąć.

Jeśli intrygują Cię inne książkowe klimaty, polecamy cały stos nowości z działu literatury popularnonaukowej, a w nim m.in. opowieść o barwnych epizodach kariery Beaty Kozidrak, zdradzająca kulisy narodzin największych przebojów i jej codziennego życia pt. „Beata. Gorąca krew”. Poprowadzenie kariery wymaga doskonałej organizacji i do tego może przydać się książka Brian’a Tracy „Zarządzanie czasem”, jeśli jednak macie ochotę na oddech od codziennego biegu, polecamy „Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami” Adriana Markowskiego.

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Żorach!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj