Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddział covidowy w Rydułtowach? „To nie takie proste”- tłumaczy Kowalik

Facebook Twitter

Wciąż jest za mało miejsc dla pacjentów z Covid-19. Brakuje łóżek, a te które są wolne bardzo szybko są zajmowane przez kolejnych chorych. Sytuacja jest trudna, dlatego jeden z naszych słuchaczy pyta o wyremontowane budynki, które znajdują się na terenie szpitala w Rydułtowach.

Fot.pixabay.com

Dlaczego nie są wykorzystane na dodatkowe miejsca dla zakażonych koronawirusem?

– pyta jeden z mieszkańców Rydułtów.

To nie jest takie proste

– odpowiada dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. Pomysł, by wykorzystać budynek lecznicy w Rydułtowach był już jesienią:

Krzysztof Kowalik: Starosta zwrócił się z propozycją dla pana wojewody, że ten budynek jest do dyspozycji, tylko nie mamy personelu. Łóżek można natworzyć, natomiast ktoś to musi obsługiwać i tych pacjentów zaopatrywać. Z naszego punktu widzenia nie robiliśmy tam oddziału covidowego, że nie ma tam oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, a bardzo często ci pacjenci wymagają w krótkim czasie wsparcia tlenowego, nie ma tam też instalacji tlenowej, więc musiałyby tam być butle. To stwarza pewne niebezpieczeństwo i zagrożenie- z tego powodu nie robiliśmy tam oddziału covidowego.

Dyrektor Krzysztof Kowalik ma na myśli budynek, w którym znajduje się oddział wewnętrzny. Jesienią wojewoda śląski odpowiedział staroście, że dziękuje za propozycję i w zasadzie tyle. Oddział covidowy został utworzony i działa do dziś w szpitalu w Wodzisławiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj