Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Jastrzębiu: Kolejne oświadczenia w sprawie nieprzyjęcia pacjentki

Facebook Twitter

Wojewódzki Szpital Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wydaje kolejne oświadczenie w sprawie nieprzyjęcia pacjentki. Jak już was informowaliśmy, pod koniec marca kobieta zgłosiła się do Izby Przyjęć w jastrzębskim szpitalu, ale mimo skierowania nie została przyjęta. Miesiąc później 61 letnia mieszkanka Żor zmarła.

To już drugie oświadczenie szpitala. Pojawiło się ono po naszej informacji o tym, że Prokuratura Okręgowa w Gliwicach bada sprawę. Dyrekcja szpitala przypomina, że na skutek wytycznych Wojewody Śląskiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia w marcu zapadła decyzja miedzy innymi o wstrzymaniu przyjęć planowych.

Ratownik medyczny kierując się wprowadzonymi zmianami organizacyjnymi, w porozumieniu z lekarzem oddziału, na który pacjentka miała być przyjęta, poinformował o braku możliwości przyjęcia na oddział z uwagi na fakt, że stan zdrowia kobiety nie zagrażał życiu.

Rzecznik Praw Pacjenta, który także badał sprawę, wskazał szpitalowi obszary wymagające sprawdzenia prawidłowości funkcjonowania. Jastrzębski szpital w oświadczeniu zapewnia, że natychmiast podjął wszelkie działania mające na celu weryfikację procedur związanych z zasadami kwalifikacji pacjentów do udzielania świadczeń zdrowotnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021