Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Rydułtowach nie będzie likwidowany

Facebook Twitter

To nie jest likwidacja szpitala w Rydułtowach. Służby wojewody śląskiego, powiat wodzisławski, wreszcie dyrektor lecznicy zapewniają, że nie zapadła taka decyzja. Mówimy o tym w Radiu 90, bo do naszej redakcji docierają pytania o przyszłość placówki.

fot. Facebook miasta Rydultowy

Pytania są wywołane decyzją o zawieszeniu pracy oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym w szpitalu w Rydułtowach.

Czy wiecie o tym, że z godziny na godzinę został zamknięty szpital w Rydułtowach? Nikt nic o tym nie pisze, a to prawda, przewożą pacjentów do Wodzisławia

– to fragment maila, jaki dotarł do naszej redakcyjnej skrzynki:

Sytuacja związana z czasowym zawieszeniem oddziału wynika wyłącznie z konieczności utworzenia oddziału leczącego pacjentów chorych na covid-19 i ze względu, jak poinformował nas dyrektor PPZOZ-u, ze względu na sytuacje kadrową, jaką w zakładzie ma, został zmuszony do zawieszenia oddziału wewnętrznego i geriatrycznego w Rydułtowach. Do tego pan dyrektor miał prawo w stanach wyższej konieczności. Natomiast nie ma mowy i nie było, o likwidacji szpitala w Rydułtowach. Przypomnę, że tam nadal funkcjonują odziały pediatryczny, rehabilitacyjny i kilkanaście poradni, więc uspokajamy.

-uspokaja rzecznik starostwa powiatowego w Wodzisławiu, Wojciech Raczkowski i dodaje, że likwidacja szpitala jest dużo bardziej skomplikowanym procesem:

Kwestie te związane z ewentualną likwidacją, o której nie ma mowy, wszystko to dzieje się jawnie, na pewno nie z godziny na godzinę. Stosowne projekty uchwał są przygotowywane radzie powiatu, wcześniej są tego rodzaju dokumenty konsultowane ze związkami zawodowymi, mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi. Ostateczną decyzję zawsze wtedy podejmuje tzw. podmiot tworzący, w tym przypadku Rada Powiatu Wodzisławskiego.

Alina Kucharzewska

Również rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska zaprzecza, aby wojewoda wydał zgodę na likwidację rydułtowskiego szpitala:

Żadna informacje o likwidacji szpitala w Rydułtowach nie dotarła do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i wojewoda nie wydawał zgody na likwidację tej placówki.

Radio 90: Jedyną decyzją jaką wydał to o utworzeniu oddziału covidowego.

Rzeczywiście wyszło polecenie od wojewody z prośbą o utworzenie oddziału czy też miejsc covidowych w szpitalu.

Usłyszała Monika Sokołowska.

Decyzja o zawieszeniu pracy oddziału wewnętrznego w Rydułtowach podyktowana jest koniecznością utworzenia oddziału covidowego

– dodaje dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, Krzysztof Kowalik. Wrócimy do tego jeszcze w wiadomościach Radia 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj