Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znicz 2019: spokojniej niż rok wcześniej

Facebook Twitter

Bez wypadków, ale za to kolizje. W Radiu 90 podsumowanie policyjnej akcji "Znicz".

W powiecie wodzisławskim zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego, policja wzywana była do 17 kolizji. To liczby dotyczące 4 dni, od czwartku 31 października do poniedziałkowego (4.11.) poranka.

W powiecie raciborskim w długi weekend doszło do 6 kolizji, zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących. Z tego jak wypadło podsumowanie akcji „Znicz”, cieszy się też policja w Jastrzębiu- Zdroju:

Na drogach naszego miasta nie doszło do żadnego poważnego wypadku.

W rejonie Powiatowej Komendy Policji w Rybniku było podobnie, podsumowanie akcji „Znicz” to 16 kolizji drogowych, 5 nietrzeźwych kierujących i dwójka po użyciu alkoholu. Te liczby pokazują, że było o wiele spokojniej niż w roku poprzednim. Policja w Rybniku w okresie Wszystkich Świętych w 2018, odnotowała aż 34 kolizje, były 2 wypadki, w których 2 osoby zostały ranne.

Bilans z dróg całego kraju jest taki: jak podała Główna Komenda Policji, w Polsce doszło do 268 wypadków drogowych. Zginęło w nich 25 osób. To znacznie mniej niż przed rokiem, policja mówi o sukcesie, jednocześnie podkreślając: to wciąż 25 ofiar śmiertelnych.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj