GKS Jastrzębie przywiózł punkt z Opola. Piłkarze zremisowali 2:2

Piłkarze GKS-u Jastrzębie przywieźli punkt z Opola. Nasz pierwszoligowiec zremisował wczoraj (24.10.) wyjazdowe spotkanie z tamtejszą Odrą 2:2. Mecz zaczął się, źle dla jastrzębian, którzy po 6 minutach przegrywali już 0:2.

W drugiej połowie wzięli się za odrabianie strat. Najpierw w 52. minucie kontaktową bramkę strzelił Szymon Zalewski. A na 7 minut przed końcem wyrównał wykorzystując rzut karny Dawid Witkowski. Swój zespół chwalił na pomeczowej konferencji trener GKS-u:

Jacek Trzeciak: Mecz tak naprawdę dla nas zaczął się w drugiej połowie, nie wiem co się stało w pierwszych minutach. Myślę, że nie popełniliśmy aż tylu błędów żeby stracić dwie bramki. W drugiej połowie ten mecz zaczął się dla nas na nowo, strzelona bramka dała nam nadzieję, druga bramka pokazała, że to nie był przypadek. Trzeba też zdać sobie z tego sprawę, że Odra kilka razy wyszła z naprawdę dobrą kontrą i mogła ten mecz zamknąć, ale w dzisiejszym dniu Bozia sprzyjała naprawdę pracowitym zawodnikom z charakterem.

Po remisie w Opolu GKS pozostaje na 16 miejscu w tabeli 1 ligi. W najbliższą sobotę (30.11.) do Jastrzębia przyjeżdża GKS Katowice.

Odra Opole – GKS Jastrzębie 2:2 (2:0)

1:0 – Dawid Czapliński 3’
2:0 – Krzysztof Janus 6’
2:1 – Szymon Zalewski 52’
2:2 – Dawid Witkowski 83’ (rzut karny)

Odra Opole: 96. Mateusz Kuchta – 21. Mateusz Maćkowiak (40, 19. Maksymilian Tkocz), 27. Mateusz Kamiński, 15. Konrad Kostrzycki, 22. Mateusz Spychała, 66. Miłosz Trojak, 7. Krzysztof Janus, 5. Rafał Niziołek (73, 6. Michał Pawlik), 11. Dawid Czapliński (46, 17. Mateusz Marzec), 9. Tomas Mikinic(73, 94. Konrad Nowak), 20. Adam Żak (57, 28. Arkadiusz Piech).

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf – 3. Mateusz Słodowy, 4. Szymon Zalewski (64, 30. Łukasz Zejdler), 7. Jakub Niewiadomski (46, 19. Łukasz Gajda), 8. Kamil Jadach (46, 21. Adrian Balboa), 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński, 17. Dawid Witkowski, 23. Konrad Handzlik (90, 32. Grzegorz Gulczyński), 77. Remigiusz Borkała, 99. Daniel Rumin (75, 20. Daniel Feruga).

Żółte kartki: Czapliński (Odra) oraz Borkała (GKS).