Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Magazyn żużlowy Radia 90: „Nie wyobrażam sobie ROW-u Rybnik w II lidze”. Prezes Mrozek podsumowuje

Facebook Twitter

Dziś (17.08.) w naszym magazynie żużlowym druga część rozmowy z prezesem ROW-u Rybnik, Krzysztofem Mrozkiem, w której podsumowuje miniony sezon. Sezon nie najlepszy dla ROW-u Rybnik, zespół nie awansował do play-offów i do ostatniego meczu walczył o utrzymanie w I lidze. To na szczęście się udało.

Przyczyny takiego stanu rzeczy analizowaliśmy już przed tygodniem, ale nie można nie poruszyć jeszcze jednej kwestii:

Radio 90: Juniorzy, wiadomo, że mamy bardzo młodych juniorów, czasem przywozili ważne punkty, ale chyba mogło być lepiej…

Krzysztof Mrozek: To prawda, mogło być lepiej. Ja nikogo nigdy nie usprawiedliwiam, natomiast proszę patrzeć, że to są chłopcy, którzy mają po 17 lat. Wszyscy trzej w zasadzie zaczynają swoją przygodę z żużlem. Każdy by chciał, żeby to był taki talent jeden, drugi, trzeci jak jest Wiktor Przyjemski. Natomiast takie talenty się zdarzają raz na wiele lat i to we wszystkich miastach żużlowych, nie tylko w Rybniku. My tutaj mamy fajną grupę młodych chłopaków, bardzo ambitnych. Z tego miejsca apeluję o cierpliwość. Ja pamiętam, że jak zaczynałem pracę w klubie jako prezes i miałem fenomenalnego trenera Pana Grabowskiego. Z nami też zaczynał Kacper Woryna, on mi zawsze mówił tak: „zobaczysz, że Kacper kiedyś będzie zawodnikiem światowego formatu, to nie będzie taki strzał, tylko będzie potrzebował kilku sezonów, ale jak już wejdzie na sam szczyt, to już nie zejdzie”. Ja wiem, że kibice, my też byśmy chcieli, żeby to było szybko. To się tak nie dzieje, młodzi ludzie powinni się dużo objeżdżać, dużo startować, przewrócić się, nauczyć się wstawać. Na pewno mają potencjał i pojadą kiedyś dobry żużel.

Teraz o finansach:

Radio 90: Wiadomo, że klub od lat wspiera miasto, są także inni drobni sponsorzy. Uda się w końcu znaleźć tego tytularnego? Który mógłby przynieść duże pieniądze?

Krzysztof Mrozek: Jeżeli chodzi o wspieranie klubu przez miasto, to miasto Rybnik, Pan Piotr Kuczera to jest solidny partner od 10 lat, raz to była kwota mniejsza, raz większa, ale ona zawsze jest i zawsze jest pewna. Natomiast tu też jest taka duża grupa opowiadaczy, którzy oferują miliony, proponują dziwne powiązania finansowe i i tak nic z tego nie wynika. My jesteśmy zaawansowani w rozmowach ze spółkami skarbu państwa, jeżeli to odpali to pojedziemy o górę tabeli.

Radio 90: Z optymizmem możemy patrzeć na nowy sezon?

Krzysztof Mrozek: Po tak słabej jeździe, może być tylko lepiej. Nie wyobrażam sobie, żeby drużyna rybnicka jechała w II lidze. Wolałbym ten klub zamknąć, zlikwidować, niż zejść na poziom drugoligowy.

Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik

Na koniec temat, który budził i nada budzi wiele emocji wśród kibiców:

Radio 90: Wynik sportowy niezadowalający niestety, no i niezadowolenie kibiców, które wylewało się falami w internecie, do Pana też pewnie te informacje docierały, akcja „Mrozek out”. Jak Pan na to wszystko reagował? Jak Pan to wszystko ocenia? Jak Pan zapatruje się na swoją dalszą przyszłość w klubie? Zostaje Pan?

Krzysztof Mrozek: Ja powiem tak, jeżeli będzie w Rybniku kandydatura poważna, przyjdzie ktoś, stanie przed radą nadzorczą, powie mam plan na ten klub, mam takie zabezpieczenie finansowe, pomysł, to ja w tym samym momencie podaję się do dymisji i odchodzę. Na chwilę obecną jest 15 tysięcy pomysłów, są kandydatury, natomiast bardzo proszę kibiców, żeby nie popełniono tu takiego błędu jak w Rzeszowie. Dokładnie ta sama sytuacja. (…) Ja tych wszystkich moich przyjaciół przestrzegam przed tym wszystkim, żeby zachować zdrowy rozsądek, zapraszam też, żeby zobaczyć klub od  środka jak to działa. (…) Jest też taka grupa kibiców, która mówi – proszę robić swoje, proszę się nie poddawać. (…)

Sprawdzamy jeszcze co dzieje się na torach eWinner 1-szej ligi, czytajcie też o startach rybnickich żużlowców.

Świetny występ Grzegorza Zengoty

Świetny występ Grzegorza Zengoty na drugim z turniejów Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie. Żużlowiec ROW-u Rybnik zajął w nim doskonałe trzecie miejsce. Zengota pewnie awansował do finału zawodów gromadząc w 5 startach 13 punktów. Tam przyjechał na metę trzeci za Dominikiem Kuberą i Bartoszem Zmarzlikiem. Po dwóch rundach mistrzostw ma 16 punktów i wciąż realną szanse na brąz. Do trzeciego Janusza Kołodzieja brakuje mu 7 punktów. Finałowe zawody 5 września w Rzeszowie.

Zawodnik Rowu-u Rybnik, Grzegorz Zengota

Ćwierćfinał eWinner I ligi

W nadchodzący weekend odbędą się rewanżowe mecze ćwierćfinałów eWinner I ligi. Najbliżej awansu są krośnieńskie Wilki, które w pierwszym meczu pokonały na wyjeździe Diabły z niemieckiego Landsut 50:40. W dwóch pozostałych parach lider i wicelider po zasadniczej części sezonu, będą musieli udowodnić swoją wyższość i nadrobić straty z pierwszych spotkań. Abramczyk Polonia Bydgoszcz, przegrała 43:46 z Wybrzeżem Gdańsk, a Falubaz Zielona Góra uległ drużynie z Łodzi 40:50. Szykują się duże emocje. Nie zbraknie ich także za tydzień w środę (24.08.) w Częstochowie, gdzie młodzieżowcy powalczą o indywidualny tytuł mistrza Polski. W stawce 16 zawodników jest żużlowiec ROW-u Paweł Trześniewski. I dodatkowa informacja z ostatniej chwili – w przyszłym sezonie ROW Rybnik znów poprowadzi trener Antoni Skupień. O tym więcej w naszym magazynie za tydzień.

Posłuchaj wszystkich magazynów z 17 sierpnia:

Przygotował Robert Krzyżaniak.

Terminarz

1. Runda – 9 kwietnia godz. 16.30

Orzeł Łódź – ROW Rybnik

2. Runda – 16 kwietnia godz. 16.30

ROW Rybnik – Trans MF Landshut Devils

3. Runda – 2 maja godz. 20.30

ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

4. Runda – 15 maja godz. 16.30

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik

5. Runda – 8 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Aforti Start Gniezno

6. Runda – 22 maja godz. 14.00

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

7. Runda – 29 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Stelmet Falubaz Zielona Góra

8. Runda – 5 czerwca godz. 14.00

Stelmet Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik

9. Runda – 10 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

10. Runda – 23 czerwca godz. 19.00

Afort Start Gniezno – ROW Rybnik

11. Runda – 26 czerwca godz. 14.00

ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

12. Runda – 3 lipca godz. 14.00

Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik

13. Runda – 17 lipca godz.15.00

Trans MF Landshut Devils – ROW Rybnik

14. Runda – 23 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Ćwierćfinały:

6-7 sierpnia i 20-21 sierpnia

Półfinały:

2 i 4 września

Finał:

11 i 18 września

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj