Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Centrum dla seniorów działa online

Facebook Twitter

Najstarsza uczestniczka zajęć ma 95 lat! Jastrzębscy seniorzy nie dają się pandemii i choć Centrum Seniora przy ulicy Mazowieckiej zostało zamknięte z uwagi na sytuację epidemiologiczną i obowiązujące obostrzenia, oni każdego dnia spotykają się w sieci.

fot. Centrum Seniora/Facebook

Nasze Centrum Seniora zostało przeniesione na naszą stronę e-Centrum Seniora Srebrni, gdzie też odbywają się zajęcia. Razem z nami możecie poćwiczyć, jest joga, jest medytacja, są zagadki, zajęcia manualne, taniec solo. Są zajęcia, które już mamy bezpośrednio filmiki przygotowane przez naszych prowadzących, natomiast część zajęć prowadzimy online, czyli bezpośrednio się łączymy. Bardzo często z naszego centrum robimy live, gdzie łączymy się z seniorami, oni mówią czego potrzebują, co jeszcze jest im potrzebne, wskazują nam jaką drogą tak naprawdę mamy iść.

-Mówi Alina Luszczymak ze Stowarzyszenia „EBI Association” w Jastrzębiu.

W centrum przy Mazowieckiej w zajęciach uczestniczyło ponad stu mieszkańców miasta. Dzięki przeniesieniu tych działań do internetu mogą w nich teraz uczestniczyć seniorzy, tak naprawdę niezależnie od miejsca zamieszkania:

Tak naprawdę każdy senior, który chce z nami poćwiczyć czy też być z nami w e-Centrum Seniora tutaj może wejść. Nie ma tego ograniczenia, że to jest osoba projektowa, zapraszamy wszystkich seniorów, którzy mają ochotę być z nami. Mamy takich uczestników, którzy zaczynali projekt zupełnie nie wychodząc z domu, były to osoby totalnie zdezaktywizowane, mamy uczestników, którzy przez 12 lat byli sami w domu i nie wychodzili z tego domu, a w tej chwili, kiedy się już ich spotka na zajęciach w Centrum Seniora, to są już panie czy panowie, którzy są wymalowani, aktywni, uśmiechnięci, towarzyscy, już samodzielnie wychodzą z koleżankami na kawę, także to są kompletnie inni ludzie.

-Dodaje Marta Kozłowska z jastrzębskiego stowarzyszenia.

Jeśli macie rodzica, dziadka, babcię, podłączcie im internet, dajcie odpowiedni sprzęt na czas pandemii, załóżcie konto w mediach społecznościowych. Będzie im raźniej wśród rówieśników w internecie!

– czytamy w zaproszeniu od organizatorów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj